Liceum Ogólnokształcące
im. Wojska Polskiego

W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM

St. Dominic’s 6th Form College jest to szkoła średnia w Londynie w dzielnicy Harrow-on-the-Hill.

W związku z inną tradycją jak i pochodzeniem, szkoła partnerska w Londynie i nasze liceum w Nowym Dworze Mazowieckim pod pewnymi względami są do siebie podobne, jak i różne.
Po pierwsze, szkoła mieści się w kilku budynkach, w których znajdują się: hala sportowa, siłownie, stołówka, pomieszczenia administracyjne oraz sale lekcyjne. Odnosząc się do sal lekcyjnych, nie sposób nie wspomnieć, iż wewnątrz wyglądają one całkiem podobnie do naszych, polskich. Są w nich tablice multimedialne, komputery i inny sprzęt wspomagający proces nauczania. .
W szkole najwięcej czasu spędzaliśmy w sali przystosowanej do występów, koncertów. Uważam, że w naszej szkole także powinno być takie pomieszczenie.
To, co nas dzieli to fakt, iż w St. Dominic’s 6th Form College możemy spotkać uczniów o różnych narodowościach. Rozmawiając z uczniami tej szkoły, dowiedziałam się, iż w ich szkole mało jest osób pochodzenia typowo brytyjskiego. Osobiście, bardzo mi się to podoba, gdyż poznałam tradycję niektórych z tych osób.

Tekst: Klaudia Kowalczyk kl.2a