Liceum Ogólnokształcące
im. Wojska Polskiego

W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM

O rozrywce

Wyjazd do Berlina w dniach 24.02-02.03 b.r. miał na celu współpracę młodzieży europejskiej. Program prac na rzecz projektu był dość napięty, jednak znaleźliśmy trochę czasu wolnego, który spędziliśmy wśród przyjaciół korzystając z dostępnych atrakcji.

Berlin jest stolicą Niemiec, tutejsza młodzież ma dostęp do wielu rozrywek. W wolnym czasie, mają możliwość spotkania się w klubach ze znajomymi, w kinie czy w kręgielni. Świetnym sposobem
na integrację była gra w kręgle w klubie młodzieżowym "Corso". Również dobrym miejscem do spotkań było Centrum Handlowe "ALEXA”, w którym kupowaliśmy pamiątki. W kinie CH "ALEXA" oferta filmów była tak bogata, że, każdy kinomaniak znalazł coś dla siebie.

Zasługą dobrej integracji młodzieży z tak wielu krajów o różnych kulturach, z pewnością jest sport. Zawody sportowe zorganizowane na terenie szkoły Melanchthon-Gymnasium Schule dostarczyły dużo emocji i zaciętej walki o zwycięstwo, jednak wszystko odbywało się pod szyldem dobrej zabawy.

Przyjęcie pożegnalne odbyło się w lokalu "die Kieste", miejscu dość przytulnym, małej restauracji, jednak jedzenie pozostawiało wiele do życzenia. Do konsumpcji podano nam jedynie dwie małe kiełbaski z dodatkiem sałatek (których i tak zabrakło) i tradycyjną niemiecką Kartoffelnsalat. Pożegnalna kolacja nie wypadła dość dobrze, w mojej skromnej ocenie można było się bardziej postarać. Jednak klimat, jaki towarzyszył temu spotkaniu, wynagrodził wszystkie niedogodności. Ostatnie zdjęcia z przyjaciółmi i krople łez, sprzyjały pożegnalnej atmosferze.

Wyjazd ten dostarczył nam wielu emocji i pozytywnych wrażeń. Nie tylko pomógł nam
w poprawieniu swoich umiejętności językowych, ale również, w poznaniu nowych ludzi i nieznanych
do tej pory kultur. Polecam udział w takich wyjazdach, nawet uczniom takim jak ja, którzy nie znają perfekcyjnie języka angielskiego.

Damian Klonowski, kl. 1e