Liceum Ogólnokształcące
im. Wojska Polskiego

W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM

Czas wolny młodzieży litewskiej.

Młodzież litewska spędza wolny czas podobnie jak my. W miejscowości, w której mieszkaliśmy, jest wiele ciekawych miejsc. Najpopularniejszym miejscem spotkań młodzieży jest centrum handlowe „Acropolis”. Litwini chodzą tam do kina, na kręgle, bilard czy zakupy. Przez cały rok mogą tam jeździć na łyżwach.

Ludzie, z którymi się spotykałam, lubią chodzić do kawiarni, która znajduje się na starym mieście. Mnie również spodobało się to miejsce. Mogłam tam podziwiać ciekawe, porozwieszane na ścianach, rysunki, oraz poczuć młodzieżowy klimat tego miejsca.

Tutejsza młodzież uprawia sporty takie jak siatkówka, koszykówka czy tenis stołowy. Czas spędza również przed komputerem, grając w Counter Strike’a ;)

Według mnie, litewska młodzież w ogóle nie różni się od nas. Są bardzo mili i otwarci na nowe znajomości.

Krysia Krodkopad kl.1d