Liceum Ogólnokształcące
im. Wojska Polskiego

W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM

W poniedziałek 10 czerwca uczniowie biorący udział w wymianie w ramach projektu COMENIUS, wyruszyli na wycieczkę do Warszawy.

Pierwszym punktem zwiedzania był Pałac Kultury i Nauki. Uczniowie wjechali tam na taras widokowy, znajdujący się na 30 piętrze, aby podziwiać panoramę miasta oraz obejrzeć wystawą klimatyczną. Następnie, pomimo kiepskiej pogody, wszyscy chętnie ruszyli w stronę Starego Miasta (zwiedzając po drodze Grób Nieznanego Żołnierza, zatrzymując się przy Pałacu Prezydenckim i przy kolumnie Zygmunta), gdzie kilkoro uczniów przybliżyło gościom jego historię. Kolejnym, a zarazem ostatnim punktem programu, był obiad i czas wolny w centrum handlowym Arkadia. W końcu wszyscy odrobinę zmęczeni, ale w świetnych humorach wrócili do domów.

Pałac Kultury i Nauki - taras widokowy i wystawa klimatyczna oraz inne zabytki stolicy, a wieczorem spotkanie nauczycieli na kolacji.

 • 1
 • 10
 • 11
 • 12
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9