Liceum Ogólnokształcące
im. Wojska Polskiego

W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM

W dniach 13 i 18 listopada wszystkie klasy naszej szkoły wzięły udział w projekcie: „ Popularyzowanie i upowszechnianie wiedzy na temat obronności państwa i działalności Sił Zbrojnych RP”.

Poruszone zostały tematy takie jak: uwarunkowanie bezpieczeństwa państwa, zadania sił zbrojnych, szczególnie w przeciwdziałaniu i zwalczaniu terroryzmu. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega współpraca wojska ze społeczeństwem i jaka jest rola pro obronnych organizacji pozarządowych. Poznali jakie są prawa i obowiązki obywatela w zakresie obronności. Obejrzeli krótki film instruktażowy – jak zachować się podczas ataku terrorystycznego na szkołę.

Wykłady prowadziły panie z Akademii Obrony Narodowej: pani mgr Justyna Tekień i st. szer. rez. Milena Szemraj.

  • DSCN3782
  • DSCN3786
  • DSCN3794
  • DSCN3799