W dniu 08 marca 2024r. odbyło się oficjalne przekazanie dygestorium szkolnego do pracowni chemicznej w Liceum Ogólnokształcącym im. Wojska Polskiego w Nowym Dworze Mazowieckim.

Sprzęt został ufundowany przez firmy ECO HARPOON Sp. z o.o. z Cząstkowa Mazowieckiego oraz ASEKOL PL Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego i Organizacja Odzysku Opakowań SA z Warszawy.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele firm – pan Jacek Kolanko, pan Grzegorz Wójcik oraz pan Mariusz Rostkowski, którym dyrektor szkoły Teresa Popielak złożyła oficjalne podziękowania. Pani Dyrektor podziękowała także panu Tomaszowi Jasińskiemu zaangażowanemu w sponsoring dla szkoły.

Wśród gości zaproszonych byli również przedstawiciele organu prowadzącego szkołę – Starosta Powiatu Nowodworskiego pan Krzysztof Kapusta, Wicestarosta pan Paweł Calak oraz Kierownik Wydziału Obsługi Szkól i Edukacji pani Joanna Kozerewicz.

Zakup dygestorium szkolnego jest kontynuacją projektu rozpoczętego piknikiem ekologicznym, który odbył się w Liceum 09 listopada 2023r. Dygestorium szkolne w pracowni chemicznej to podstawowy sprzęt, który umożliwia wykonywanie doświadczeń w bezpieczny sposób.

Na zakończenie spotkania uczennice z klasy 4b – Julia Pawlak i Oliwia Chojnacka wykonały kilka spektakularnych doświadczeń z wykorzystaniem nowego sprzętu.