Liceum Ogólnokształcące
im. Wojska Polskiego

W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM

Dnia 12 maja 2016 roku w ramach akcji „#befirst – bądź o krok przed rakiem” Stowarzyszenie Amazonki we współpracy z firmą Avon zorganizowało zajęcia profilaktyczne dla klas drugich.

Tematyką spotkania było wczesne wykrywanie raka piersi u kobiet poprzez badania w domu i przedstawienie sposobów przeprowadzania takich badań. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na to, jak ważna jest w tym przypadku profilaktyka, jak i również wskazanie, że zachorowanie na raka piersi nie równa się wyrokowi śmierci. Przedstawicielki Stowarzyszenia „Amazonki” przedstawiły historie własne jak i pacjentek, które miały okazję wspierać.

W drugiej części spotkania onkolog wyjaśnił sposób, w jaki nowotwór działa i rozwija się, jakie miejsca najczęściej atakuje jak i również przedstawił statystyki dotyczące zachorowań na niego. Omówił metody leczenia jak i przestrzegł młodzież naszej placówki, że rak piersi może dotyczyć również mężczyzn. Na koniec zajęć uczniom zostały pokazane modele piersi z ukrytymi guzami, na których przedstawiono sposoby jakimi można wykrywać przy pomocy tylko dłoni guzki i zniekształcenia.

Sebastian Aksamit

Autor zdjęć: Paulina Ćwiek

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05