Liceum Ogólnokształcące
im. Wojska Polskiego

W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM

W czwartek 7 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla gimnazjalistów. Po powitaniu gości Pani Dyrektor mgr Teresa Popielak przedstawiła osiągnięcia szkoły, wyniki matur oraz ofertę edukacyjną Liceum Ogólnokształcącego.

Po części oficjalnej uczniowie oraz rodzice udali się do sal lekcyjnych, gdzie odbywały się pokazy, prezentacje oraz eksperymenty przygotowane przez nauczycieli i uczniów.

Klasa Ib o profilu medycznym pod kierunkiem Pani Aleksandry Stasiak przeprowadziła doświadczenia dotyczące powstawania mydła oraz produkcji kremów.

Gimnazjaliści zainteresowani kierunkiem matematyczno-fizycznym mieli okazję zobaczyć eksperymenty przeprowadzone przez Pana Mirosława Nowakowskiego. Dotyczyły one termodynamiki, mechaniki, zderzeń sprężystych i niesprężystych na torze powietrznym oraz połączenia obwodów elektrycznych.

Gimnazjaliści mieli również możliwość odbycia spaceru po szkole, a także odbycia rozmów z nauczycielami poszczególnych przedmiotów oraz uczniami naszego liceum.

 • 00a
 • 00b
 • 00c
 • 00d
 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07a
 • 07b
 • 08