Liceum Ogólnokształcące
im. Wojska Polskiego

W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM

Uczeń klasy III E Bartłomiej Gańko zajął V miejsce w ogólnopolskim Konkursie Matematycznym im. gen. Sylwestra Kaliskiego, zorganizowanym przez Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie.

W VII edycji konkursu wzięło udział 1000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Do finału zakwalifikowało się 127 uczniów z 59 placówek. Ostatni etap przeprowadzono 11 marca 2016r. Składał się on z dwóch części. W pierwszej uczestnicy rozwiązywali zadania problemowe, natomiast w drugiej test wielokrotnego wyboru. Wszyscy finaliści zostali uhonorowani dyplomami, a Bartek za zajęcie V miejsca otrzymał nagrody: puchar oraz tablet. W finale naszą szkołę, oprócz Bartka, reprezentował uczeń klasy III E Marcin Franiewski. Opiekunem uczniów była nauczycielka matematyki, pani Anna Małecka. Gratulujemy!

  • 552_wat_1
  • 552_wat_2