Liceum Ogólnokształcące
im. Wojska Polskiego

W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM

Dnia 16 grudnia 2015 r. w bibliotece szkolnej gościła pani Mariola Pryzwan, bibliotekarka z zawodu, a z pasji biografistyka, autorka książek o Władysławie Broniewskim, Zbigniewie Cybulskim, Marii Dąbrowskiej, Marii Kownackiej, Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, Annie German, Annie Jantar, a także Halinie Poświatowskiej.

Pani Mariola Pryzwan poprowadziła lekcję dotyczącą życia i twórczości Haliny Poświatowskiej. Opowiadała o bohaterce swojej książki z wielką pasją, dzieliła się wspomnieniami ze spotkań z bliskimi poetki. Odsłaniała tajemnice krótkiego życia Haśki, naznaczonego nieuleczalną chorobą serca. Niezwykle emocjonalna opowieść, przeplatana była wierszami poetki, które czytali uczniowie klasy II a.

  • 546_1
  • 546_2
  • 546_3
  • 546_4
  • 546_5