Liceum Ogólnokształcące
im. Wojska Polskiego

W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM

14 października 2015 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Za przygotowanie uroczystości odpowiadała klasa 2c pod zwierzchnictwem Pani prof. Marzeny Kisiel.

Zaintrygowani, jak zwykle przy takich okazjach nauczyciele, (co też uczniowie nam przygotują?) po zajęciu specjalnych, ekskluzywnych miejsc (białe krzesełka) byli świadkami części oficjalnej występu. Zaczęło się całkiem klasycznie, jak na szkolne występy przystało. Uczniowie reprezentowani tutaj przez dwójkę prowadzących, w których role brawurowo wcielili się Estera Rosenbajger i Kuba Nowakowski, serdecznie dziękowali nauczycielom za poświęcenie i zaangażowanie ich w pracę.

Podziękowaniom towarzyszyła ceremonia wręczania jasnożółtych róż, których kolor idealnie odwzorowywał nastrój panujący na Sali. Czuć było wagę i wzniosłość tego wydarzenia, ale też wzruszenie, które widoczne było nie tylko u naszych belfrów, ale też uczniów, którzy nie ukrywali radości z wręczania podarunków. Tę część spektaklu zakończyła uroczysta przemowa przebranego za magnata Jana Szulca, który odczytał oficjalny list uczniów, stylizowany na XVI wieczną przemowę w sali obrad.

Po oficjalnym wstępie miała miejsce część artystyczna. Jej motywem przewodnim była ceremonia wręczania Złotych Róż naszych profesorom. Uczniowie w dniach poprzedzających dzień akademii wybierali m. in. Luzaka roku, najlepiej ubranego nauczyciela, pierwszoplanowego aktora czy posiadającego najdonośniejszy głos. Każdy wybór wzbudzał aplauz jak i śmiech publiczności, a wyróżnieni otrzymywali pamiątkową złotą różę. Kolejne nominacje przeplatane były piosenkami tematycznymi i drobnymi skeczami, które dopełniały akademię. Usłyszeliśmy piosenkę o matematyce i dwie o nauczycielach. Ich podkładami były znane i lubiane polskie melodie, które zostały bezbłędnie odegrane przez Rafała Semeniuka, który miał już nie raz okazję pokazać swój talent muzyczny i Damiana Bafeltowskiego, basistę, będącego świeżym nabytkiem naszej szkolnej sceny. Ich wysiłki wsparła występująca gościnnie Dominika Badurska z 2b, której niesamowity wokal podkreślał przesłanie piosenek, a także doskonale dopełniał kompozycję, nie raz wybijając się na pierwszy plan. Ten moment ceremonii zakończyło wręczenie nagród specjalnych dla dyrekcji szkoły, która niewątpliwie przyczyniła się do jej każdego sukcesu, jaki miał miejsce.

Na koniec prowadzący jeszcze raz życzyli nauczycielom wszystkiego dobrego i przekazali głos Pani dyrektor, która wyraziła swój zachwyt akademią, doceniła trud w jej przygotowanie i serdecznie podziękowała za życzenia wszystkim uczniom. Ta uroczysta przemowa dopełniła i ukoronowała spektakl, który być może zapadnie wszystkim w pamięć na wiele dni.

 • 529_DSC_5026
 • 529_DSC_5053
 • 529_DSC_5149
 • 529_DSC_5157
 • 529_DSC_5158
 • 529_DSC_5174
 • 529_DSC_5179
 • 529_DSC_5180
 • 529_DSC_5185
 • 529_DSC_5188
 • 529_DSC_5195
 • 529_DSC_5214
 • 529_DSC_5237
 • 529_IMG_20151014_093200