13 października, o godzinie 14.00 w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Uczestniczyli w niej pracownicy szkoły oraz wicestarosta Powiatu Nowodworskiego Pan Paweł Calak, który przekazał nauczycielom okolicznościowe życzenia, a Panią Dyrektor uhonorował nagrodą Starosty Nowodworskiego. Nagrodę otrzymała również Pani Aleksandra Stasiak.

Pani Dyrektor - Teresa Popielak,  podziękowała wszystkim nauczycielom za dotychczasowe zaangażowanie w proces nauczania i wychowania młodych ludzi oraz wręczyła zasłużonym pracownikom nagrody dyrektora.

Uroczystość uświetnił występ artystyczny przygotowany przez uczniów klasy 1d, pod kierunkiem Pani Beaty Walas. Kolegów z 1d wspierali wybrani uczniowie z innych klas. Przedstawienie było bardzo wesołe, ponieważ uczniowie w humorystyczny sposób przedstawili  lekcję języka polskiego, wyrecytowali wiele dowcipnych i podniosłych wierszy o nauczycielach oraz zaśpiewali piękne piosenki. Szczególną wesołość wywołał przygotowany przez Huberta Ptaka z klasy 2c  film, ukazujący wywiady z nauczycielami, którzy w szczególny dla siebie sposób, opowiadali o swojej pracy.

Na koniec, występującą w przedstawieniu młodzież, nagrodzono wielkimi brawami:)

Mateusz Krakowiak, Id

zdjęcia: Pan Robert Jankowski