Pozostałe produkty projektu OSCAY

• Internetowy serwis informacyjny na stronie etwinning opisujący dokonania projektowe wszystkich partnerów.
  • Internetowy serwis informacyjny na stronie każdej szkoły-partnera projektu.
  • Artykuły prasowe relacjonujące wizyty partnerskie oraz działania między spotkaniami.
  • Album fotograficzny - przegląd najważniejszych wydarzeń projektowych wraz ze zdjęciami zwiedzanych zabytków i miejsc kultury.
  • 2 płyty CD audio z nagraniami powieści dla osób niewidomych z miejscowego Stowarzyszenia Osób Niewidomych i Niedowidzących.
  • Działalność charytatywna dla osób potrzebujących w okresie Świąt Bożego Narodzenia-szlachetna paczka oraz zbiórka pieniędzy na WOŚP.
  • Pomoc dla zwierząt w schronisku w Józefowie.
  • Oddawanie krwi jako dar serca.
  • Prezentacje multimedialne na 5 spotkań partnerów projektu ( o własnym kraju i miejscowości oraz o postepach w pracach projektowych).
  • Dni Tematyczne prezentujące kraje partnerskie, ich kulturę, tradycję, muzykę, kuchnię i życie codzienne.
  • Konkurs na logo projektu wygrane przez szkołę turecką.
  • Współpraca z Amnesty International - pisanie listów w obronie osób uwięzionych i niesprawiedliwie traktowanych, oraz wszystkich tych, których prawa człowieka nie są przestrzegane.
  • Akcja uświadamiania uczniom ich praw i obowiązków - odgrywanie scenek, prezentacje multimedialne, plakaty.
  • Konkursy na rozprawkę w języku angielskim o odwadze cywilnej.
  • Warsztaty "Wzmacnianie pewności siebie" oraz konkurs na rozprawkę" Jak zwiększyć pewność siebie i pokonać lęki?"
  • Konkurs o tematyce międzypokoleniowej - "Czego dziadek może nauczyć wnuczka?"-pamiętnik, prezentacja, wspomnienia.
  • Konkurs piosenki międzynarodowej - karaoke.
  • Konkurs wokalno-artystyczny "Mam talent"
  • Quizy i konkursy wiedzy połączone z akcją plakatową i wywiadami o organizacjach charytatywnych w krajach partnerskich projektu. "A little help from o friend"
  • "Poznajemy poezję partnerskich krajów"-recytacja poezji narodowej
  • Ankiety ewaluacyjne przeprowadzane w szkołach partnerskich i podczas spotkań projektowych wśród uczniów, ich rodziców i nauczycieli.
  • Turnieje sportowe (zumba, korfball, fitness) oraz zajęcia artystyczne "Malowane na szkle" z dziećmi ze Stowarzyszenia "Gniazdo"
  • Raporty: roczny oraz końcowy opisujące działania projektowe.
  • Przygotowanie i wysłanie kartek pocztowych do partnerów na specjalne okazje.
  • Kącik Comenius'a w szkole-gazetki ścienne z informacjami o projekcie.
  • Hymn projektu.
  • Wirtualny album z wszystkimi produktami projektu Comenius OSCAYhttp://www.youblisher.com/p/982105-Comenius-2012-2014/
  • "Warto pomagać"-There is sense in helping" -warsztaty i aukcje chytatywne.
  • Wycieczki do miejsc pamięci, zwiedzanie zabytków w języku angielskim.
  • "Jesteśmy tolerancyjni"- prezentacje o stereotypach,subkulturach, wielokulturowości.
  • 2 filmy video prezentujący wspólną pracę partnerów nad projektem.http://youtu.be/5YQvWQx1Plo i http://youtu.be/aRi68VDdwbk
  • Relacje uczniów z poszczególnych mobilności umieszczane na szkolnej stronie projektu.
  • Wystawa zdjęć z wszystkich 5 mobilności.
  • Akcja sprzedaży wypieków na aukcji charytatywnej dla "Maisto Bankas"
  • Pomagamy ludziom starszym i niepełnosprawnym-wizyty w Związku niewidomych: "Dzień Białej Laski","Spotkanie Opłatkowe"
  • Papierowa kronika projektu Comenius OSCAY 2012-2014
  • Internetowe forum uczniów projektu Comenius OSCAY - Facebook Group OSCAY 2012