Naszą przygodę z Litwą rozpoczęliśmy 4 listopada o godz. 8.30 na Zachodnim Dworcu Autobusowym. Po 12 godzinach podróży, wliczając w to 45 minutowy przystanek w Mariampolu, dotarliśmy do Klajpedy. Przekroczyliśmy granicę państwa i przesunęliśmy zegarki o jedną godzinę do przodu. Kiedy dojechaliśmy na miejsce, na dworze było chłodno i padał lekki deszczyk. My jednak czuliśmy się świetnie i cieszyliśmy się z przyjazdu, tym bardziej, ze litewscy gospodarze zgotowali nam bardzo serdeczne powitanie.

5 listopada, w poniedziałek, o godz. 9.30, zebraliśmy się w szkole w dużej sali konferencyjnej. Po powitaniu gości przez panią dyrektor Irinę Fiodorownę, wysłuchaliśmy wspaniałego występu szkolnego chóru. Piękne głosy i podniosly ton pieśni zachwyciły nas i wzruszyły.

Z przyjemnością też wysłuchaliśmy wystąpienia koordynatorki projektu OSCAY- p. Sercan Ozturk z Turcji, która życzyła wszystkim satysfakcji ze wspólnej pracy przy realizacji programu Comenius.

Następnie obejrzeliśmy prezentacje poszczególnych krajów: Litwy, Turcji, Polski i Niemiec. Reprezentanci Anglii przedstawili się w środę.

Prezentacje

Wizyta w Szkolnej Izbie Pamięci

"Nie Bądź Obojętny"- praca w międzynarodowych grupach

Przerwa na lunch w sali do prac ręcznych